В церковному календарі відведені спеціальні поминальні дні, щоб згадувати найближчих нам людей, які перешли в іншій світ. Церковний календар виокремив ці важливі дати, коли відзначаються Батьківські суботи у 2020 році. У церкві поминанню покійних приділяють особливу увагу, і в такі дні священнослужителі призводять заупокійні служби. На них вимовляють імена тих, кого бажають пом’янути парафіяни, подаючи спеціальні записочки безпосередньо перед службою.

Вселенські Батьківські суботи у 2020 році

22 лютого 2020 року – Вселенська  батьківська (м’ясопусна) субота – один з основних поминальних днів. Його відмічають за тиждень до Великого посту – 22 лютого. Віруючі просять вибачення за гріхи близьких, а також каються в своїх непристойних вчинках, очищаючи душу. Після служби прийнято проводити поминальні обіди, запрошуючи родичів, і знову моляться про тих, хто покинув землю. Вважається, що якщо на поминки прийдуть гості, їх обов’язково потрібно пригостити, щоб душі раділи за те, що їхні нащадки добрі до оточуючих. На м’ясопусну батьківську суботу можна молитися не лише за свої батьків і близьких, а й за усіх християн.

6 червня 2020 року –Троїцька батьківська субота. Цей день прив’язаний до святкування зішестя Святого Духа. Священнослужителі на службі нагадують віруючим про те, що Господь завжди поруч, і кожна молитва ним почута. Молитви підносять як за тих, хто помер, так і за душі живих, просячи у Господа вибачення за погані вчинки.

Батьківські суботи Великого посту у 2020 році – Святої Чотиридесятниці

Заупокійні служби під час Великого посту правляться після основних святкових, бо час Великого посту має велике духовне значення для вірян.

14 березня 2020 року – перша поминальна батьківська субота припадає на другий тиждень Великого посту.

21 березня 2020 року – друга поминальна батьківська субота проходить на третьому тижні Великого

28 березня 2020 року – проходить третя поминальна субота,яка відзначається на четвертому тижні Великого посту.

Після кожної Батьківської суботи прийнято ходити на кладовище, прибирати могилки померлих, висадити квіти на кладовищі та інші рослини, щоб прикрасити могилу, якщо дозволяє погода, обов’язково треба поминати своїх близьких молитвою над могилою. Церква не схвалює вживання алкоголю та традицію залишати їжу на кладовищах, тому краще уникати такого.

Батьківські суботи і поминальні дні у 2020 році поминають померлих і віддають їм шану

28 квітня 2020 року – Радониця. Проходить на 9 день після Великодня.

7 листопада – Дмитрівська батьківська субота. Дата цієї суботи перехідна, вона випадає в проміжок кінця жовтня чи початок листопаду. В 2020 році Дмитрівська субота випала на 7 листопада. Дмитрівська субота — остання батьківська поминальна субота року.

Батьківська субота – день, коли люди присвячують свої думки і справи поминанню своїх померлих близьких, віддають їм шану і повагу. В такі дні не можна сваритися, розважатися. Потрібно сходити церкву на заупокійній службу і, за можливості, побувати на могилі померлого родича, щоб згадати його і помолитися за упокій душі.

Які молитви читають у Батьківські суботи.