За тиждень до початку Великого посту відмічається Вселенська (м’ясопусна) батьківська субота. У лютому 2020 року вона припадає на 22 число. Православна церква надає велике значення поминанню померлих, і в такі дні у церквах священнослужителі правлять заупокійні служби. На них читають імена тих, кого бажають пом’янути парафіяни, подаючи спеціальні записочки безпосередньо перед службою.

Батьківська субота у лютому 2020 року Вселенська (м’ясопусна)

22 лютого 2020 року – Вселенська батьківська (м’ясопусна) субота – один з основних поминальних днів, яий відзначається за тиждень до початку Великого посту. За правилами, у такі важливі дати, віруючі просять вибачення за гріхи близьких, а також каються в своїх непристойних вчинках, очищаючи душу. Після служби прийнято проводити поминальні обіди, запрошуючи родичів, і знову моляться про тих, хто покинув землю. Вважається, що якщо на поминки прийдуть гості, їх обов’язково потрібно пригостити, щоб душі раділи за те, що їхні нащадки добрі до оточуючих. На м’ясопусну батьківську суботу можна молитися не лише за свої батьків і близьких, а й за усіх християн.

Батьківська субота у лютому 2020 року: як правильно провести батьківську суботу

Згідно повчань священників, на батьківську суботу, потрібно зранку відвідати храм і бути присутнім на службі. Однак, якщо це неможливо, віруючі можуть читати молитви перед домашнім іконостасом.

Після служби і ранкових молитов віруючі прямують на кладовища, щоб ще раз згадати померлих. Священники нагадують, що церква не схвалює поминання з використанням алкогольних напоїв. Також на цвинтарях не варто залишати їжу. Частування роздають людям або залишають в церквах на помин.

На кладовищах не можна з’ясовувати стосунки, лихословити і голосно розмовляти, а також забороняється залишати покійним помин, який вказує на їх шкідливі звички при житті.

Вважається поганим щось відносити з кладовища, тому краще завчасно вийняти з кишень все, що може випасти.

Священики не схвалюють надто великі емоції і сльози під час відвідування кладовища. Щирі молитви і розуміння того, що душі вже вирушили в Царство Небесне, допоможуть приглушити біль втрати.

Батьківські суботи, які відзначаються у 2020 році